Мукоко подобри рекорда за най-млад реализатор в Бундеслигата

Борусия Дортмунд загуби гостуването си на Унион Берлин с 2:1, но играч на жълто-черните счупи рекорда за най-млад голмайстор в германския елит.

Столичани откриха резултата в 57-ата минута с гол на Тайво Авонии и погледнаха смело към трите точки.

Три минути по-късно обаче Юсуфа Мукоко получи подаване от Герейро и с мощен удар прати топката във вратата на Андреас Луте.

Виж също: Шалке уволни втори треньор от началото на кампанията

Попадението превърна Мукоко в най-младия футболист, вкарвал гол в Бундеслигата – на едва 16 години и 28 дни.

В миналия мач, роденият на 20 ноември 2004 г. подобри рекорда за най-млад състезател, стартирал от първата минута в германския елит.

Въпреки попадението на Юсуфа Мукоко, Борусия Дортмунд загуби с 2:1 след гол на Марвин Фридрих в 78-ата минута.

След 13 изиграни мача, “жълто-черните” са позиционирани на 4-о място с актив от 22 пункта, на шест от лидера Байер Леверкузен.

Тагове: Бундеслига, Борусия Дортмунд