Най-добрият вратар в света?! Солскяер вече не може да игнорира грешките на Де Хеа

Испанският национал беше виновен и за трите гола, след като Червените дяволизагубиха място във финала за ФА Къп от Челси на Уембли.

От пристигането си в Манчестър Юнайтед през 2011 г. Давид де Хеа помогна на клуба да спечели повече от мачовете.

Но през последните 18 месеца в играта му започнаха да се появяват все повече грешки и след поредното му слабо представяне срещу Челси, Юнайтед загуби място във финала за ФА Къп, което ще доведе до въпросите към Оле Гунар Солскяер дали ще продължи да го нарича "най-добрият вратар в света".

От години испанският вратар правеше страхотни спасявание след грешки от защитниците на Юнайтед. Неговите реакции на котка и акробатичното спиране на изстрели спасяваха „Червените дяволи“повече пъти, отколкото мнозина могат да си спомнят след присъединяването му от Атлетико Мадрид.

След като Солскяер пое управленските юзди, формата му сякаш падна драстично.

Солскяер беше зает с изграждането на атакуващ отбор, който да съперничи на най-добрите във Висшата лига, но Де Хеа се превърна в неочакваната слаба връзка, която започва да струва на клуба, който го направи най-добре платения вратар през септември.

Дори в краткия период, откакто английският футбол се рестартира след принудителното прекъсване поради коронавируса, се видя, че Де Хеа се бори със слабата си форма.

Той беше виновен за гола на Стивън Бергвайн на стадион "Тотнъм Хотспър" в първия двубой на Юнайтед, последвано от гола на Джуниър Станислас във вратарския ъгъл при победата им с 5:2 у дома над Борнемут.

Солскяер редовно защитаваше неговия номер едно, казвайки след равенството 1:1 с „Шпорите “: "Той можеше да го спаси, можеше и да не. Но той прави страхотни спестявания за нас. Той печели мачове за нас. Все още мисля, че той е най-добрият вратар в света. "

На норвежкия треньор може да се прости с това, че публично подкрепи играча си, но в действителност той отдавна не е един от най-добрите в света.

Часовникът сега тече бързо за испанеца, след като Дийн Хендерсън продължава да впечатлява с играта си под наем в Шефилд Юнайтед и, ако нещата не се подобрят, Солскяер може да го върне обратно на „Олд Трафорд “още това лято.

Изпълненията на Де Хеа на „Уембли“бяха олицетворение на посредствеността му. Странен старт за купата, след като Солскяер реши да не използва Серхио Ромеро, той поне отчасти беше виновен за всеки един от головете на Челси при победата им с 3:1.

В незабравимо първо полувреме, Де Хеа не успя да блокира стремежа на Оливие Жиру за финала, след като нападателят на Франция получи топката от грешната страна на Виктор Линделоф и отбеляза за 0:1.

Макар и умело да завърши, топката беше насочена повече или по-малко право към вратаря, след която намеса топката се плъза по ръката на Де Хеа и мина гол линията. Удар, който не бива да затрудни вратар от „световна“ класа.

Солскяер изпрати отбора си рано за второто полувреме, но всичко казано на полувремето свърши в рамките на две минути с поредната грешка на Де Геа.

След като Брандън Уилямс изгуби топката във вътрешността на своята половина, Мейсън Маунт изтреля нисък удар от 25 ярда, който Де Хеа някак си не успя да се избие.

Стигайки до момента когато отново Де Хеа не се намеси адекватно, след като Хари Магуайер отклони топката към собствената си врата, ножовете вече бяха заточени от фенове и критиците в социалните медии.

Докато Де Хеа ще поеме основната част на критиката след шокиращата си изява, самият Солскяер не трябва да е напълно спокоен от въпросите след мача, относно стартовия състав.

Норвежецът беше в опасност от това колко ротация е необходима, за да се осигури прогрес до финала, като същевременно запази отбора си достатъчно свеж за последните две мачове от кампанията им в лигата, докато те се стремят да осигурят четвъртото място.

Тройката Антъни Марсиал, Пол Погба и Мейсън Грийнууд бяха оставени на резервната скамейка, а Юнайтед пусна съмнителен състав срещу опонент, който имаше 48 часа повече за подготовка.

Солскяер се върна към формацията 4-2-3-1, с която няма загуба 19 мача малко преди почивката, след като Ерик Бейли беше принудително изкаран с контузия на главата и беше заменен от Матриал, но не беше достатъчно, за да промени играта на отбора.

Челси бяха добре подредени и по-свежи, като отобра на Франк Лампард заслужи резултата с олглед на играта си, който не можеше да бъде помрачен дори от късния гол на Бруно Фернандес от дузпа.

Сега Солскяер се връща към чертожната дъска за мачовете срещу Уест Хем и Лестър Сити, за да влязат в последните два мача на кампанията, с цел класиране за Шампионската лига.

Дали Де Хеа ще може да изглади грешките си или отново ще са определящи за крайните резултати, ще видим в идните дни.

Категория: Футболни анализи
Тагове: Манчестър Юнайтед, Челси