Нова контузия на Меси доведе до слабо второ полувреме срещу Виляреал

Барса стигна до минимален успех срещу жълтата подводница в ключов двубой за бъдещето на Ернесто Валверде.

Испанските медии все по-усилено тиражират евентуалното уволнение на 55-годишния наставник. Причините за очакваната рокада се коренят не само в незадоволителните резултати, но и в грешните ходове, които костваха немалко точки в началните етапи на сезона.

Изправен до стената, Валверде заложи на най-доброто в нападение срещу Виляреал. Меси стартира като титуляр за първи път от началото на кампанията, редом до Луис Суарез и Антоан Гризман.

Началните минути бяха по-силни за “блаугранас”, които поведоха с 2:0 след четвърт час игра. Барса откри головата си сметка чрез Гризман, който получи страхотно центриране от Лионел Меси. Девет минути по-късно дойде и фамозното изпълнение на Артур от сериозна дистанция, с което резултатът бе удвоен.

Четете още: Меси бе обявен за най-добър играч на ФИФА

След второто попадение Барселона поукроти играта и се надяваше на противникови грешки. Това внесе амбиция и живец в играта на гостите, които намалиха изоставането си в края на първото полувреме след гол на Санти Касорла извън наказателното поле.

В средата на първото полувреме дойде най-неприятната вест за привържениците на каталунския тим. Любимецът им получи контузия в областта на бедрото, която повлия на по-нататъшното му представяне през първата част. На полувремето Валверде реши да не рискува със здравето на Лео Меси, което доведе до принудителна смяна. Мястото на аржентинския голмайстор бе заето от Усман Дембеле, който също страдаше от продължителна контузия.

Травмата на Меси идва в крайно неудобен момент за Барселона. След едномесечно отсъствие, аржентинецът се завърна на терена срещу Борусия Дортмунд в Шампионска лига. Получи 30-минутен шанс за изява на “Сигнал Идуна Парк”, последвани от цяло второ полувреме при загубата от Гранада, които обаче се оказаха недостатъчни за навлизане в желаната форма.

Запитан дали Меси ще бъде на разположение за идната визита на Хетафе, Ернесто Валверде лаконично заяви, че ще изчака резултатите от медицинския тест, но със сигурност няма да рискува при евентуална травма.

Барса гостува на “Алфонсо Перес” на 28 септември, събота, от 17:00 часа българско време.