Обрати и много голове оставиха Бенфика в подножието на Порто (видео)

Португалският гранд Бенфика инкасира загуба с 3:4 от средняка Санта Клара.

Загубата идва в крайно неприятен момент, тъй като остава “орлите” на три пункта зад Порто. След изиграни 28 двубоя, “драконите” имат 67 спечелени точки, докато активът на Бенфика е с 64.

Специалистите очакваха лисабонци да грабнат трите точки безпроблемно и да продължат гонитбата за първото място.

Не пропускай: Борусия Дортмунд излъга Арсенал и Тотнъм за Тома Мюние

Домакините стартираха по-силно срещата и отправиха няколко опасни удара към вратата на гостите. Добрите намеси на стража, както и организираната игра в защита, оставиха резултата 0:0 до 44-ата минута.

Тогава Андерсон Карвальо се възползва от грешка в домакинската отбрана и откри резултата.

Втората част започна изключително динамично. В 50-ата минута Рафа Силва изравни, но 7 минути по-късно Санта Клара отново поведе чрез Зайду Сенуси.

Благодарение на Карлос Жуниор Бенфика стигна до две последователни попадения (63’ и 65’), които увериха привържениците на домакините, че трите точки ще бъдат спечелени.

Уви, Санта Клара отново съумя да се организира и да преодолее разпокъсаната защита на столичани. Крисан реализира за 3:3 в 82’, а в петата минута от добавеното време Зе Мануел донесе успеха на гостите.

Малко след мача на Бенфика, Порто взе местното дерби, побеждавайки Боавища с 4:0.