Отборът на Ивелин Попов с рекордна загуба след рестарта на сезона (видео)

Четвъртият във временното подреждане Ростов загуби с разгромното 10:1 от ПФК Сочи.

Разбира се, основната причина бе в титулярната единайсеторка на гостите. Нито един от състезателите на Ростов нямаше навършени 20 години.

След като шестима футболисти от първия състав дадоха положителни тестове за коронавирус, ръководството на Ростов реши да заложи изцяло на юноши.

Сред играчите, които бяха диагностицирани с COVID-19, бе Ивелин Попов. Бившият български национал обаче даде отрицателен втори тест и в момента се изчакват резултатите от третата проба.

Прочети също: Страхотен жест от страна на НБА

Изненадващо, Ростов поведе в резултата още в първата минута. Роман Романов реализира след 47 секунди игра след прецизен удар от границата на наказателното поле.

Радостта на домакините траеше точно 5 минути, след като Владимир Абрамов не успя да изчисти топката и тя влезе в собствената му врата за 1:1.

Двата тима се прибраха на почивката при резултат 4:1, а през втората част се стигна до още шест гола за домакините, което оформи крайното 10:1.

Това се оказа най-разгромният успех в историята на руската Премиер лига. Досега рекордът се държеше от Локомотив Москва, който победи с 9:0 ФК Уралан през 2000 г.