Преди 7 години: Робен шокира “жълто-черните” с гол в последната минута

На този ден преди 7 години се проведе единственият финал на Шампионска лига между германски отбори. Байерн Мюнхен и Борусия Дортмунд излязоха в спор заКупата с големите уши пред 86 хиляди на Уембли.

Класирането на двата клуба за финала бе запомнящо се. Байерн се разправи с общ резултат 7:0 срещу Барселона. В двубоя на “Алианц Арена” баварци спечелиха с 4:0, а в ответната среща на “Камп Ноу” постигнаха класически успех след голове на Робен, Мюлер и Пике (а.г.).

“Жълто-черните”, от своя страна, постигнаха сензационен успех срещу рекордьора по титли Реал Мадрид. След четири попадения на Роберт Левандовски, Борусия триумфира с 4:1 на собствен терен. В реванша “белият балет” реализира две късни попадения, които обаче се оказаха недостатъчни за елиминиране на германския тим.

Така, на 25 май Байерн и Борусия се срещнаха в мач за историята на митичния “Уембли”. Фаворит в двубоя бе съставът на Юп Хайнкес, но в предходните два сезона Клоп и компания спечелиха Бундеслигата.

Първата част протече по-монотонно и без попадения. Резултатът бе открит в 60-ата минута, когато Марио Манджукич получи подаване от Ариен Робен и реализира в опразнената врата. Осем минути по-късно Марко Ройс бе фаулиран в наказателното поле на Байерн и Гюндоган изпълни точно 11-метровия наказателен удар.

И точно когато феновете се подготвяха за продължения, Робен показа класата си. Нидерландецът отбеляза победното попадение в срещата и донесе радост на “червените” привърженици. Това бе пета спечелена Шампионска лига от баварския гранд, която се оказва последна до този момент.