ПСЖ разби Сент Етиен, Икарди с хеттрик

Пари Сен Жермен продължава към полуфиналите на Купата на Лигата, след като Мауро Икарди вкара хеттрик при победата с 6:1 над десет от Сент Етиен.

Шампионите от сезон 2017-18 контролираха мача, още преди Уесли Фофана да си изработи втори жълт картон и да остави съотборниците си с човек по-малко в едва 31-вата минута.

Икарди откри резултата още в 3-та минута, Неймар удвои в 39-та, а вратарят на Сент Етиен - Джеси Мулен, направи резултата класически с автогол.

След почивката Икарди вкара още два в рамките на шест минути, за да завърши хеттрика си. За да не бъде капо, след две асистенции Мбапе записа и гол на сметката си. Сент Етиен отчетоха почетно попадение след добавка след изпълнение на дузпа.

Томас Тухел може да е доволен от внушителното представяне на отбора в атака, тъй като ПСЖ са отбелязали 29 гола в последните си шест мача във всички състезания и остават в борбата за трофеи в четири турнира.

Какво означава това? Икарди настига Мбапе

Малко отбори са в състояние да се опрат на ПСЖ през този сезон и между нападателите има конкуренция в отбелязването на голове. Хеттрикът на Икарди го доближи на само два от Мбапе, който има 19 във всички турнири до момента.

Каква разлика прави една година

Изглежда трудно за вярване, че съвсем доскоро Икарди беше преследван от контузии, несигурен и изправен пред неясно бъдеще в Интер.

Неговото възраждане под Тухел беше грандиозно и тук той се завърна към най-добрите си представяния.

Хуан ще иска да забрави

Във вечер, когато Сент Етиен едва докосваха топката, играта на Хуан Бернат в защита все пак застрашаваше да ги върне обратно в играта, а също така бе твърде разточителен с топката напред.

Какво следва?

ПСЖ вероятно ще се изправи пред по-сериозен тест при гостуването на Монако в Лига 1 в неделя, докато Сент Етиен приема у дома петия в класирането Нант.

Източник: FOTMOB

Категория: Футболни новини
Тагове: Неймар, ПСЖ, Килиан Мбапе