ПСЖ трябваше да се задоволи с 1 точка в зрелищен мач срещу Монако

Неймар вкара два пъти в изключително интригуващ мач, в който шампионите от ПСЖ трябваше да се задоволят с точката в голов трилър с цели шест гола срещу Монако на "Парк де Пренс".

Бразилецът откри головата сметка за парижани още в трета минута, но след това, само за шест минути, гостите успяха не само да изравнят, но и да поведат с голове на Мартинс и Бен Йедер.

Всичко обаче тепърва предстоеше. Автогол на Фоде Балу-Туре и още едно попадение на Неймар от дузпа дадоха преднина от 3-2 на полувремето за ПСЖ. Ислам Слимани обаче шокира всички фенове на домакините и изравни за 3-3 след 70 минути игра, като това бе и крайния резултат в тази среща.

Четете още: 2020 г. ще бъде ключова за бъдещето на Мбапе

Голът на Слимани обаче беше оспорван от ВАР заради съмнение за засади, но в крайна сметка попадението бе признато след продължително преразглеждане на ситуацията.

Междувременно, М'бапе, който спечели дузпата за ПСЖ след нарушение на Мартинс, и Едисон Кавани, пропиляха добри възможности за домакините в добавеното време, и така парижани успяха да вземат само една точка от този двубой.

Тази спечелена точка оставя момчетата на Томас Тухел на пет пункта от вторите в подреждането Марсилия, които обаче са с мач повече от столичани.