Реал Мадрид на финал за Суперкупата на Испания след победата над Валенсия

Реал Мадрид достигна с лекота финала на Суперкупата на Испания с убедителна победа с 3:1 над Валенсия в сряда в Джеда.

Първата полуфинална среща на турнира беше категорично едностранчива, въпреки че контузия и болест оставиха Мадрид без Карим Бензема и Гарет Бейл.

Тони Кроос вкара изключително попадение директно от корнер в 15-та минута, преди отличен изстрел на Иско да удвои резултата в 39-та.

Лука Модрич вкара третия гол в мача в 65-та минута, за да изпрати Мадрид на финал срещу Барселона или Атлетико Мадрид. Гол от дузпа в добавеното време донесе малко утеха на Валенсия.

Какво означава това? Планът на Зидан осигури още един финал

Това беше едно от най-добрите представяния на Мадрид за сезона и то дойде без Бензема и Бейл и без крила в стартовия състав.

Вместо това треньорът Зинедин Зидан даде на Модрич и Иско свобода пред Кроос, Валверде и Каземиро, давайки на Лос Бланкос огромен контрол над отбора на Валенсия, който нямаше представа как да реагира.

Не би било изненада да видим Зидан да повтори състава и на финала и може би на някои от по-предизвикателните им мачове от 2020 г., като например осминафинала на Шампионската лига срещу Манчестър Сити.

Иско блести в нова роля

Зидан реши да напълни отбора с халфове, като Иско и Модрич атакуваха най-активно и това бе система, в която първият процъфтяваше. Той беше постоянна заплаха и отбеляза хубав гол.

Жофри Кондогбия с нескопосано представяне

Жофри Кондогбия не предложи особена помощ в защита, а също така не се справи в изграждането на контраатаки, които очевидно бяха част от първоначалния план за игра на Алберт Селадес. Той беше логично заменен от Макси Гомес след 55 минути игра.

Какво следва?

Мадрид ще срещне Барселона или Атлетико на финала в неделя, като следващият им мач от Ла Лига у дома срещу Севиля е чак на 18 януари. Валенсия гостува на Реал Майорка на 19 януари.

Източник: FOTMOB

Тагове: Реал Мадрид, Зинедин Зидан