Рецитал на братя Азар в Санкт Петербург.

Еден Азар отбеляза два пъти, a Белгия продължи перфектното си представяне в квалификациите за Евро 2020 с победа над Русия като гост.

Червените дяволи, които вече се класираха, поведоха с три гола още преди почивката, като два от тях отбеляза Еден Азар, а един път се разписа и брат му - Торган Азар.

След това Ромелу Лукаку добави и четвъртото попадение във вратата на руснаците, а Георги Джикия донесе утеха за домакините малко преди края на двубоя, след като се разписа за крайното 1-4.

Белгия ще играе последната си квалификация от група I у дома срещу тима на Кипър, във вторник.

Русия, която също си бе осигурила място на Евро 2020 следващото лято, беше тотално разпиляна през първото полувреме след страховитите атаки от страна на момчетата на Роберто Мартинес, които очевидно бяха излезли на терена, за да се забавляват.

Гостите поведоха в средата през първото полувреме, когато Торган вкара, след като получи пас от брат си, проби в наказателното поле и стреля в горния ляв ъгъл.

Четете още: Германия 4 - 0 Беларус: Оценки и реакции след класирането на Маншафта за Евро 2020

Нападателят на Реал Мадрид Еден Азар след това реализира след асистенция на Лукаку, като по този начин гостите удвоиха преднината си, а малко преди почивката, в 40-та минута, Еден Азар отново реализира и по този начин направи преднината на Белгия класическа.

Играта на Русия се подобри след почивката, но въпреки това Лукаку успя да отбележи 52-ия си международен гол, след като проби и стреля безпогрешно във вратата на Гилерме Маринато в 72-рата минута.

Джикия реализира късен гол за домакините и по този начин оформи и крайният резултат в срещата 1-4.

Русия ще закрие квалификационната си кампания за Евро 2020 срещу Сан Марино, като срещата е във вторник.