Роналдо донесе победата на Португалия и записа историческо постижение

Португалия постигна втора победа в новото издание на Лига на Нациите, надигравайки селекцията на Швеция с 0:2.

След като пропусна домакинството срещу Хърватия, повечето експерти споделиха мнение, че Роналдо ще остане извън строя за визитата на Швеция.

Нападателят на Ювентус обаче прекара 81 минути на терена, вкарвайки двете попадения в срещата.

Откриващият гол падна в края на първото полувреме, когато Кристиано Роналдо изпълни перфектен свободен удар, прехвърляйки шведската стена.

Прочети също: Евертън се подсили с Хамес Родригес

Второто попадение на суперзвездата на Португалия бе не по-малко красиво. С прехвърлящ удар от границата на наказателното поле, нападателят прати топката в далечния ъгъл на вратата, охранявана от Робин Олсен.

Благодарение на тези две попадения Роналдо увеличи актива си на 101 гола за Португалия. Това го превърна в първия европейски футболист, вкарал 100 или повече гола за родината си.

Върховото постижение в световен мащаб се държи от иранеца Али Даеи, който има на сметката си 109 попадения.

Категория: Футболни новини
Тагове: Кристиано Роналдо