Русия прегази Шотландия с 4-0 и охлади Евро амбициите на "Гайдарите".

Гордите шотландци бяха унижени от отбора на Русия, и по този начин засилиха още повече и натиска върху треньора на Шотландия - Стив Кларк. Това беше четвъртата загуба на шотландците през тази кампания, като това е най-слабото им представяне от 2004 година, когато начело на отбора бе Берти Фогтс.

След катастрофално начало на квалификацията за Евро 2020, Шотландия вече трябваше да спечели плейоф през март, за да стигне до финалите. Поражението на  "Лужники" в Москва, бе и най-тежката загуба след тази срещу Норвегия през 2009 година, когато "гайдарите" загубиха отново със същия резултат.

След загубата Стив Кларк приза, че тимът му страда от ниска увереност и за това говори факта, че неговите момчета са се предали при 1-0 за Русия, когато Артьом Дзюба откри в 57-та минута.

Кларк каза: „Ние допуснахме елементарен първи гол, и след това бързо се оказахме извън играта и позволихме на съперника да владее изцяло ситуацията на терена. Трябва да работим върху нашата увереност. Играчите изглежда я губят много лесно. Това е жалко, защото до този момент нещата вървяха добре".

За Шотландия предстои мач срещу Сан Марино в неделя, а Кларк има много малко време да се прегрупира, за да гарантира, че няма да поднесе още едно разочароване срещу 210-ия класиран отбор в света.

Жребият за плейофите е на 22 ноември - и с оглед на ситуацията, изглежда, че Шотландия е доста вероятно ще се изправи срещу България или Израел.