Севиля се класира на финал след победа над “червените дяволи” (видео)

Севиля се класира на рекорден шести финал в Лига Европа. Испанският тим спечели с 2:1 срещу Манчестър Юнайтед и ще срещне победителя от двойката Интер – Шахтьор Донецк в спор за златните медали.

Манчестър Юнайтед поведе в резултата в 9-ата минута. Рашфорд бе фаулиран в наказателното поле, което принуди Феликс Брих да отсъди дузпа в полза на “червените дяволи”. Тя бе реализирана от Бруно Фернандеш, който записа своя 12 гол с екипа на Юнайтед.

Футболни слухове: Сити ще опитат да отмъкнат Меси сред хаоса в Барселона

Изравнителното попадение падна в 26-ата минута. Съставът на Севиля изгради бърза атака, Серхио Регилон проби по левия фланг и подаде успоредно на голлинията към Сусо, който завърши атаката с точен удар във вратата на Давид Де Хея.

Второто полувреме премина под натиска на английския тим. Момчетата на Оле стигнаха до редица опасности пред вратата на андалусийци, но добрите намеси на Боно ги лишиха от второ попадение.

Победният гол в срещата падна 78’. Хесус Навас центрира от десния фланг, а Люк де Йонг, останал необезпокояван в наказателното поле, прати топката във вратата на “червените дяволи” за втори път.

Финалът на тазгодишното издание на Лига Европа ще се проведе на 21 август, петък, на “РайнЕнерги Щадион” в Кьолн.

Тагове: Манчестър Юнайтед, Лига Европа, Севиля