Селтик, Севилия и Базел продължават напред в Лига Европа.

Победен гол на Оливие Нтчам подпечата билета за елиминационната фаза на Селтик в Лига Европа в четвъртък, докато хеттрик на Мунир Ел Хадади пък гарантира, че Севиля също ще продължи напред. Компания ще им прави и отбора на Базел, който продължава напред благодарение на гола на Фабиан Фрей.

Селтик спечели с 2:1 като гост на Лацио, като победата бе постигната с последния удар в мача, след като французинът Нтчам елегантно прехвърли вратаря Томас Стракоша дълбоко в добавеното време и така донесе историческата първата победа на шотландците на италианска земя.

Головете на Мунир пък за Севиля бяха допълнени от още два на Мунас Дабур, за крайното 5-2 при гостуването на люксембургския Дюделанж, и така испанците запазиха стопроцентовия си точков актив в група А, като те в момента са с цели 12 точки.

Швейцарският клуб Базел също достигна до директната фаза, като Фрей отбеляза победеният гол след един час игра, за победата над Хетафе с 2:1, което ги изстреля на четири точки пред испанците, които заемат второ място в група В.

ПСВ Айндховен пък пропусна шанса също да се класира за елиминационната фаза. Холандците загубиха шокиращо с 4-1 от ЛАСК Линц.

Четете още: Всички въпроси и отговори за новото състезание на УЕФА

Дузпа още в петата минута даде преднина на ПСВ, но австрийците се разразиха след почивката и направиха пълен обрат.

Спортинг Лисабон оглавиха група Д, след победа с 2:0 срещу Розенборг в Норвегия, и вече са с девет точки, с две повече от ЛАСК и ПСВ.

Равенство 1:1 между Стандарт Лиеж и Айнтрахт Франкфурт в група Е пък помогна на Арсенал, които в сряда допуснаха равенство с Витория Гимараеш в Португалия.

Арсенал може да продължи напред още в следващия кръг, който е на 28 ноември, когато англичаните приемат Айнтрахт.

АЗ Алкмаар, които миналия месец разбиха Астана с 6-0, разнищиха отново казахстанския клуб, като този път бяха по-милостиви и спечелиха "само" с 5:0.

Уулвърхямптън пък взеха победата в последната минута на добавеното време, когато Раул Хименес вкара победния гол срещу Слован Братислава за крайното 1-0.