Сензация в Лига Европа! Олимпиакос изхвърли Арсенал от турнира

Миналогодишният финалист в надпреварата претърпя крах на собствен терен, отпадайки от лидера в гръцкото първенство Олимпиакос.

“Артилеристите” спечелиха първата среща с 0:1, което ги превърна във фаворити за продължаване към 1/8-финалите на турнира. Олимпиакос обаче не бе дошъл на разходка в Лондон, напротив, гостите показаха скоростна игра на контраатака и шокираха далеч по-именития си опонент.

Първото полувреме бе по-предпазливо и двата отбора не рискуваха в предни позиции. Имаше по една по-опасна ситуация пред всяка врата. Никола Пепе отправи удар от границата на пеналтерията, но топката прехвърча в непосредствена близост до напречната греда на вратата, охранявана от Жозе Са. Положението пред гръцкия тим бе създадено от Камара, но топката премина до страничната греда.

Втората част стартира вихрено за гостите. Олимпиакос откри резултата в 53-тата минута благодарение на Папе Абу Сисе. Високият защитник бе забравен от отбраната на домакините и заби топката във вратата на Бернд Лено. Три минути по-късно Олимпиакос получи шанс за втори гол, но блестящият удар на Цимикас бе париран от германския страж.

Развръзката на двубоя бе през второто продължение. В 113-тата минута Обамеянг реализира невероятно попадение след ножичен удар и прати Арсенал на минути от продължаване към следващия кръг.

В 120-ата минута обаче гостуващите привърженици изпаднаха в еуфория, след като Юсуф Ел Араби реализира втори гол във вратата на “топчиите”. До ситуацията се стигна след подарен корнер от Лено, който не успя да изчисти топката в предни позиции.

Съдията вдигна табела за 2 минути добавено време, а в самия им край Обамеянг можеше да отбележи втория си гол в срещата. За жалост на габонския нападател, ударът му премина на сантиметри от вратата на Жозе Са.

Това бе първа загуба за Арсенал през 2020 г. и то в надпревара, която можеше да им подсигури участие в Шампионска лига. Усилията на “топчиите” до края на сезона ще бъдат вложени във Висшата лига, където се намират на няколко пункта от 5-ото място.

Категория: Футболни анализи
Тагове: Арсенал, Лига Европа