Стефано Циципас влезе в историята като първия гръцки тенисист, който ще играе във финалите на АТР тази година

Стефано Циципас, само на 20 години, стана първият грък, достигнал до финалите на тура при мъжете този сезон. Това се случи след като младокът елиминара световният номер едно Новак Джокович в четвъртфинален мач от Мастърса в Шанхай. Циципас стигна трудно до предпоследния двубой в надпреварата след като губеше първия сет, но направи обрат и извоюва крайния успах с 2-1.

Четете още: Официално потвърдено! Анди Мъри се завръща на кортовете на Аустрелиън Оупън.

Срещата започна много лошо за Стефано Циципас, който бързо загуби първия гейм с 3-6. След като успя да изравни във втория със 7-5, явно почувствал увереност, той спечели третия гейм с 6-3. Освен че ще играе в заключителния за годината турнир следващия месец, гръцкият тенисист стана първият, който отстранява Джокович в Шанхай преди полуфиналите.
Съперник на Циципас ще бъде Даниил Медведев, който победи Фабио Фонини. В другите два четвъртфинала един от лидерите Роджър Федерер също беше спрян по пътя му към трофея. Това направи Александър Зверев след успех с 6-3, 7-6 и 6-3.
Съперник на Зверев ще бъде Матео Беретини, който надигра Доминик Тийм с 2-0 сета /7-6, 6-4/.

Категория: Тенис новини