Този път ПСЖ не прости на Монако

Килиан М'бапе вкара два пъти, а Пари Сен Жермен победи категорично Монако с 1:4 в отложен мач от Френската Лига 1 и по този начин парижани увеличиха преднината си пред втория - Марсилия, на осем точки.

Само преди три дни двата отбора завършиха наравно 3-3 на Парк де Пренс, но в тази среща ПСЖ доминираше изцяло.

М'бапе откри резултата в мача, след като превърна в гол пас на Анхел Ди Мария, а после Неймар удвои след гол от дузпа.

Четете още: ПСЖ трябваше да се задоволи с 1 точка в зрелищен мач срещу Монако

Пабло Сарабия направи резултата класически 0-3, но в 87-та минута Тимуе Бакайоко реализира почетното попадение за Монако. Радоста на домакините бе кратка, защото три минути по-късно, М'бапе вкара своя втори гол в срещата и оформи крайното 1-4.

21-годишният френски нападател, който игра за Монако от 2015 г. до 2018 г., има отбелязани 13 гола в 14 мача, един по-малко от голмайстора на Лига 1, Бен Йедер от Монако.