Тотнъм и Манчестър Юнайтед останаха в играта за Европа след равенство помежду им

В петъчния двубой между Тотнъм и Манчестър Юнайтед се стигна до равенство 1:1, което остави двата тима в битката за Европа.

“Шпорите” откриха резултата в 27-ата минута чрез Стивън Бергвайн. С индивидуален пробив нидерландецът елиминира съпротивата на съперниковата защита и даде аванс на лондончани.

Няколко минути по-късно Сон отправи точен удар с глава, но Давид Де Хеа изчисти топката в ъглов удар след страхотен плонж. “Червените дяволи” също имаха положения за отбелязване на изравнителен гол, но такъв не падна до почивката.

Деле Али с наказание заради публикация за коронавируса

След подновяването на играта гостите бяха по-дейният отбор и резонно стигнаха до равенството.

В 81-вата минута Пол Погба бе спънат в наказателното поле от Ерик Дайър и Юнайтед получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Бруно Фернандеш, който реализира четвъртото си попадение с екипа на "червените".

Във временното подреждане Юнайтед заема 5-ата позиция с актив от 46 пункта, докато Тотнъм е на 8-ото място с четири точки по-малко.

Тагове: Висша лига, Манчестър Юнайтед, Тотнъм