Улвърхамптън 3 - 2 Манчестър Сити: "Вълците" с шокиращ обрат!

Манчестър Сити поведе с две гола на "вълците", но Раул Хименес и Мат Дохърти отбелязаха в последните минути на Молиню Стейдиъм, за да осигурят една вълнуваща победа у дома с 3:2, като надеждата на шампионите за узурпиране на отдалечаващия се лидер Ливърпул, понесе още един огромен удар.

Сити се озова с леко изненадваща преднина с 2:0 след полувремето, благодарение на гол на Рахим Стърлинг. А преднината бе забележителна предвид изгонването в 12-тата минута на Едерсон, но Уулвс се бори удивително през второто полувреме - а Адама Траоре изигра жизненоважна роля.

Ранното изгонване на Едерсън постави Сити в трудна позиция, макар че първоначално реагираха добре и излязоха напред в резултата чрез Стърлинг - нападателят отбеляза от дузпа, след като Руи Патрисио спаси две от изпълненията, като първото в крайна сметка бе отменено поради навлизане на играчи в наказателното поле.

Стърлинг удвои резултата с прекрасен удар в началото на второто полувреме и изглеждаше сякаш това ще е достатъчно, но опасният Траоре върна едно попадение, преди да асистира на Хименес за следващо след страховита грешка от Бенджамин Менди.

Все още имаше време за зашеметяващ обрат, като Дохърти вкара със стил в 89-ата минута, за да донесе победата, оставяйки Сити, който уцели напречната греда чрез Стерлинг в добавеното време - на 14 точки зад Ливърпул.

Какво означава това? Сити остана трети, а защитата на титлата получи още един удар

Много се говори за преднината на Ливърпул на върха и как изглеждат недостижими. Докато победата в петък би имала минимално въздействие в голямата схема на нещата, разликата от 14 точки до "червените" наистина изглежда като мисия невъзможна.

Що се отнася до Уулвс, те са само на две точки от челната четворка и в тази си форма изглеждат достойни кандидати за Шампионската лига, особено предвид непостоянството на Манчестър Юнайтед, Челси и Тотнъм.

Траоре е неудържим, когато напипа ритъма си

Голяма част от коментарите преди мача бяха насочени към Траоре заради неговата форма, похвалите на Юрген Клоп за него и историята на крилото с Гуардиола.

През първото полувреме той беше разочароващ, но след почивката избухна и беше решаващ. Гол, асистенция и всестранно прекрасно представяне през второто полувреме - той беше безспорно най-добрият играч на терена.

Едерсон поема ненужен риск

Едерсън в никакъв случай не трябваше да се втурва извън наказателното си поле, когато Джота проби.

Нападателят не е особено бърз и защитниците на Сити бяха по петите му, но приливът на адреналин на вратаря постави гостите в напрегната позиция. В крайна сметка това изглежда като доста скъпа грешка.

Основни факти:

- "Вълците" спечелиха повече точки след изоставане в мача от който и да е друг отбор във Висшата лига този сезон (14).
- Манчестър Сити имаше само 37,8% притежание - най-ниската цифра, регистрирана от отбор, воден от Пеп Гуардиола в историята на върховите първенства.
- Сити загуби мач във Висшата лига, след като поведе с два или повече гола за пръв път от април 2018 г. срещу Манчестър Юнайтед.
- "Вълците" завършиха първия си дубъл над Сити за първи път от 1999-00 във втората дивизия и за първи път във Висшата лига от 1960-61.
- "Вълците" са едва вторият отбор, който постига две победи в сезона срещу отбор, ръководен от Гуардиола след Челси на Антонио Конте през 2016-17.

Какво следва?

Не става по-лесно за Уулвс, тъй като те се изправят срещу Ливърпул на „Анфийлд“ в неделя, а Сити домакинства на Шефилд Юнайтед същия ден.

Източник: FOTMOB

Тагове: Висша лига, Пеп Гуардиола, Манчестър Сити