Финландия победи Лихтенщайн и се класира за първи голям турнир.

Нападателят на Финландия Теему Пуки се разписа два пъти, при победата на Финландия над Лихтенщайн с 3:0, и по този начин класира своя тим на Евро 2020 за първи път в своята история.

Ясе Туоминен изведе финландците напред в 21-та минута, преди Пуки да реализира от дузпа в 64-ата и окончателно да лиши срещата от интрига отбелязвайки и третия си гол 15 минути по-късно.

Победата осигури второто място в група J за Финландия с 18 точки, на шест пункта зад победителите в групата Италия, които ще трябва да гостуват в Босна и Херцеговина по-късно в петък.

Четете още: Франция надделя над Молдова и излезе начело в групата.

Играчите и феновете на Финландия просто не можеха да повярват на това, което се случва, след като имаха до сега цели 32 неуспешни квалификационни кампании за Световната купа или за Европейското първенство.

Премиерът на Финландия Анти Рине дори пусна туийт, в който изрази подкрепата си:

"Невероятно изпълнение, поздравления и благодаря! Финландия най-накрая се класира за във футболния шампионат!"

Финландия се присъединява към Чехия, Англия, Белигия, Франция, Италия, Полша, Русия, Испания, Турция и Украйна, които вече се класираха за Евро 2020, следващото лято.

Стотици се втурнаха към терена на стадион „Сонера“ след последния съдийски сигнал, а мениджърът Марку Канерва, бивш учител, проведе интервюто след мача на фона на фойерверки.