Царско село - Лудогорец 0:2

Шампионът Лудогорец преодоля дискомфортното гостуване на Царско село в мач от 14 кръг на efbet лига и удължи серията си от поредни победи в първенството на седем. Гостите от Разград победиха с 2:0 коравия новак в елита и се откъснаха с четири точки преднина в класирането. Столичани опитаха да се противопоставят на респектиращия си съперник, но се пропукаха в 21-вата минута, когато Якуб Швиерчок откри резултата с красив диагонален изстрел. Лудогорец натиснаха до почивката в търсене на второ попадение, но гредата и липсата на шанс попречиха това да се случи. Десетина минути след почивката обаче, гостите все пак отбелязаха отново чрез Джордан Икоко.  До края на мача Лудогорец продължи да доминира, като спасявания в последния момент и отново гредата предотвратиха класически резултат.

След двубоя Лудогорец е водач в първенството с 36 точки, докато Царско село са на 11-то с 12 след 14 изиграни срещи.

Състави:
Царско село: Джони Пласид – Йордан Минев, Мартин Кавдански, Георги Хашев, Веселин Минев /к/ – Реян Даскалов, Уесли Ната – Антон Карачанаков, Божидар Кацаров, Родни Антуи – Георги Минчев;
Треньор: Никола Спасов

Лудогорец: Пламен Илиев – Жордан Икоко, Георги Терзиев, Антон Недялков, Табеб Тауата – Абел Анисе, Светослав Дяков /к/ - Жоржиньо, Дан Битон, Мавис Чибота – Якуб Швиерчок;
Треньор: Станислав Генчев

Главен съдия: Николай Йорданов

Категория: Футболни новини
Тагове: ЕфБет Лига