ЦСКА и Лудогорец в групите на Лига Европа (Видео)

През сезон 2020/2021 ще наблюдаваме два български тима в груповата фаза на Лига Европа.

За същинската част на евротурнира се класираха ЦСКА и Лудогорец, които преодоляха трудни съперници.

“Червените” се справиха с швейцарския гранд Базел, стигайки до успех с 1:3. Домакините поведоха в резултата в 54-ата минута от дузпа, но това не сломи българския тим, който взе нещата в свои ръце и изнесе лекция на швейцарци в последната фаза на двубоя.

Тиаго Родригес реализира две попадения в 72’ и 88’, а последният гол бе дело на Ахмед Ахмедов в заключителните минути на срещата.

Лудогорец елиминира Динамо Брест на плейофния етап след победа с 0:2. Победните голове в двубоя бяха реализирани от резервите Елвис Ману и Ихиньо Марин, които се появиха на терена броени минути, преди да се разпишат.

За последно два български клуба бяха част от груповата фаза на Лига Европа през сезон 2010/2011. Тогава Левски и ЦСКА завършиха на последните места в своите групи.

Жребият за групите на Лига Европа ще се проведе днес в 14:00 българско време.

Тагове: Лига Европа, Лудогорец, ЦСКА