Челси 0 - 2 Саутхемптън: Супер светците също вгорчиха домакинството на Лампард

Неволите на Челси у дома продължиха, след като претърпяха първо поражение в мач на 26-ти декември във Висшата лига от 2003 г. насам, подчиниха се с 2:0 на Саутхемптън, които се изкачиха до 14-то място.

Отборът на Франк Лампард бе изключителен при победата над Тотнъм в неделя, но бяха твърде далеч от това ниво четири дни по-късно и нямат основания да се оплакват след третата си загуба в четири мача от Висшата лига на „Стамфорд Бридж“.

Майкъл Обафеми, който стартира мача на мястото на Дани Ингс, който е в чудесна форма, но му бе дадена почивка в първия от двата мача за 48 часа, вдъхна живец в слабото първо полувреме след добър пробив и прецизен изстрел след 31 минути игра.

Челси повиши темпото си след почивката с вкарването в игра на Мейсън Маунт и преминаване към четирима в отбрана, но "светците", които вече имат две поредни победи като гости, за да се изкачат далеч от зоната на изпадащите, бяха достойни победители и отбелязаха втори гол чрез Нейтън Редмънд, който завърши прекрасна атака в 73-та минута.

Какво означава това?

Първият полусезон на Челси под Лампард имаше много акценти, но подобряването на формата на домакините ще бъде ясен приоритет за 2020 г. Както се видя в няколко мача на "Стамфорд Бридж" тя не беше на достатъчно добро.

Резервните нападатели блестят за "светците"

След като Ингс получи почивка, а Шейн Лонг е с контузия, Обафеми и Адамс поведоха атаката на Саутхемптън и двамата се представиха впечатляващо. Голът на Обафеми беше прекрасен, а Адамс работеше неуморно и използваше силата си брилянтно.

Крилата бележат липсата на качество на Челси

Стартовите крила на Челси, Сезар Азпиликуета и Емерсон, бяха многократно откривани на обещаващи позиции през първото полувреме, но крайният им продукт бе слаб. Не беше изненада да видим Лампард да променя схемата на почивката, макар че Челси продължи да се затруднява и след това.

Основни факти:

- Челси загуби два поредни домакински мача от Висшата лига за първи път от ноември 2011 г. под Андре Вилас-Боас.
- Саутхемптън спечели като гост във Висшата лига срещу Челси едва за четвърти път в 21 гостувания (П4 Р6 З11) и за пръв път след победата с 3:1 през октомври 2015 г.
- Челси са загубили седем мача във Висшата лига този сезон - само един по-малко, отколкото загубиха през целия сезон 2018-19 под Маурицио Сари.
- Обафеми (на възраст 19 години, 173 дни) стана най-младият голмайстор на Висшата лига срещу Челси след Джеймс Воън през май 2007 г. за Евертън (18г 303д).

Какво следва?

На Челси им предстои вълнуващ мач срещу Арсенал в неделя в първи домакински мач на Микел Артета начело на "артилеристите". Саутхемптън са домакини на Кристъл Палас в събота.

Източник: FOTMOB

Тагове: Висша лига, Челси, Франк Лампард