Ювентус 1 - 3 Лацио: Капитанът Лулич изведе "Орлите" до триумф за Суперкупата

Сенад Лулич беше героят за триумфа на Лацио за Суперкупата на Италия с 3:1 над шампионите от Серия- Ювентус.

Само две седмици след победата над "бианконерите" със същия резултат в мач от първенството, Лацио отново стана бич на момчетата на Маурицио Сари в Рияд.

Опитният капитан Лулич беше имаше огромна роля в откриващото попадение на Луис Алберто и отбеляза с хубав удар от воле през второто полувреме, след като Пауло Дибала беше изравнил малко преди почивката.

Данило Каталди вкара неспасяем гол от свободен удар, при отсъждането на който Родриго Бентанкур беше изгонен за втори жълт картон. Лацио, който победи Юве и за Суперкупата през 2017 г., печели наградата за пети път.

Какво означава това? Експериментът с Роналдо, Дибала, Игуаин не беше особено успешен

Сари се сблъсква с постоянни въпроси от италианските медии дали през този сезон дали ще използва Роналдо, Дибала - който с четири гола е водещият голмайстор в историята на Суперкупата - и Гонсало Игуаин в един и същ стартов състав.

Суперкупата беше идеалната възможност за този експеримент, но триото често се опитваше да играе в едни и същи централни пространства, което означаваше, че Юве на моменти нямаше ширина и беше едноизмерен.

Лулич води с пример

Лацио, който е на трето място в Серия А, беше организиран и пробиваха добре. Лулич беше отличен пример за това и капитанът направи няколко жизненоважни приноса за отбора на Инзаги.

Бековете на Юве не работят

След като Сари беше пуснал Дибала, Роналдо и Игуаин, тежестта беше на раменете на Матия Де Шильо и Алекс Сандро да осигурят ширина от задни позиции.

Нито един от тях обаче не свърши тази работа ефективно, а първият бе заменен след 55 минути игра за Хуан Куадрадо.

Какво следва?

Юве се завръща в действие в Серия А с домакински сблъсък срещу Каляри на 6 януари, ден след като Лацио гостува на Бреша.

Източник: FOTMOB

Тагове: Лацио, Ювентус