Английските грандове катастрофираха в 4-ия кръг от Висшата лига

Неделният ден ни предложи нещо невероятно – най-титулуваните клубове във Висшата лига записаха рекордни поражения.

Най-напред, Манчестър Юнайтед загуби от Тотнъм на “Олд Трафорд” с 1:6. “Червените дяволи” откриха резултата в самото начало на двубоя след точно изпълнена дузпа.

Гостите от Лондон изравниха в 4-ата минута чрез Танги Ндомбеле, а в 7-ата Сон даде аванс на “шпорите”. Червен картон на Марсиал остави Ман Юнайтед с 10 души, а до полувремето избраниците на Моуриньо покачиха аванса си на 1:4. Голове на Серж Орие и Хари Кейн от дузпа оформиха крайното 1:6.

Тотнъм усили офанзивната си мощ с нападател на Бенфика

За последно Манчестър Юнайтед допусна шест попадения у дома през 2011 г. Тогава “червените дяволи” загубиха с 1:6 в градското дерби срещу Манчестър Сити.

И докато “мърсисайдци” се подготвяха да отпразнуват загубата с 1:6 на вечния съперник, ги сполетя още по-катастрофално поражение.

Избраниците на Юрген Клоп, който продължава да експериментира със защитата, бяха победени на “Вила Парк” със 7:2. С три гола за Астън Вила се отчете Оли Уоткинс, Джак Грийлиш добави два, а по едно попадение отбелязаха Джон МакГин и Рос Баркли. Точен на два пъти за “червените” бе Мохамед Салах.

Последното разгромно поражение на “мърсисайдци” датира от 2015 г., когато загубиха с 6:1 на “Британия Стейдиъм” от Стоук Сити. Но тогава двубоят бе в последния кръг, Ливърпул не се намираше в добра форма, докато сега съставът на Клоп бе в серия от три победи.

Тагове: Висша лига, Манчестър Юнайтед, Ливърпул, Тотнъм