Андрей Гълъбинов с невиждан фурор в Серия А (Видео)

Българският нападател Андрей Гълъбинов изигра ключова роля за дебютния успех на Специя във висшия ешелон на италианския футбол.

31-годишният футболист, който е родом от София, реализира два гола за победата на Специя над Удинезе с 0:2.

За първото попадение той получи страхотно центриране от Емануел Гиаси, извиси се над всички в наказателното поле и прати топката във вратата на Хуан Мусо.

През второто полувреме новаците в елита останаха с 10 човека, след като Клаудио Терзи бе изгонен.

Това доведе до бурни нападения от страна на домакините, особено в заключителните минути на срещата. Специя обаче се възползва по брилянтен начин от празните пространства в добавеното време от съдията.

Резервният вратар Рафаел, който се появи в игра в 64-ата минута, прати топката към Андрей Гълъбинов, който се озова сам срещу стража на Удинезе. Българинът демонстрира хладнокръвност и прати топката във вратата на домакините за втори път в мача.

Това е трети гол на Гълъбинов от началото на кампанията, след като реализира почетния гол при загубата от Сасуоло с 1:4. Нападателят на Специя дели първото място в голмайсторската класация с Роналдо, Гомес и Лукаку, като четиримата имат по три попадения.

Тагове: Серия А