Артета остана без Колашинац за 1/16-финала срещу Олимпиакос

В четвъртък вечер Арсенал посреща състава на Олимпиакос в реванш от 1/16-финалната фаза на Лига Европа.

Попадение в 81-вата минута на Александър Лаказет донесе победата на “артилеристите” при гостуването на “Караискакис”. Арсенал създаде редица опасни положения, но имаше и късмет в определени ситуации пред вратата на Лено.

Предстои изключително важно домакинство в четвъртък, но Артета ще трябва да се справя с някои кадрови проблеми.

Прочети също: Арсенал се върна в топ 10 след победа над Евертън

Сеад Колашинац получи контузия в рамото при успеха над Евертън с 3:2 и бе принудително заменен още в 18-ата минута. По последна информация босненецът ще отсъства от терените в следващите няколко седмици.

Извън строя остават също бранителите Калъм Чеймбърс и Кийрън Тиърни. Първият пропуска остатъка от сезона, но шотландецът ще се завърне в игра на 14 март срещу Брайтън.

Седрик Соареш няма да е на разположение в следващите 15 дни. Той пристигна под наем от Саутхямптън в края на трансферния прозорец, но лекува контузия в коляното и тепърва се включва към тренировъчния процес на “топчиите”.

Реваншът срещу Олимпиакос е в четвъртък вечер от 22:00 часа. Според букмейкърите Арсенал е фаворит за продължаване към следващия етап на състезанието.