Ботев - Арда 1:1

Ботев Пловдив посрещна отборът на Арда в мач от 14 кръг на efbet лига. Канарчетата се нуждаеха от задължителна победа след ужасяващата серия от 5 поредни загуби в първенството, която ги беше отвела на предпоследното място в класацията, в зоната на застрашените от изпадане. Тимът от Кърджали не изневери на стила си и през целия мач навлизаше опасно в половината на жълто-черните. Липсата на точност и у двата отбора отложи първото попадение в мача до 63-тата минута, когато Фернандо Виана засече с глава прекрасно центриране на Филип Филипов. Отговорът на Арда беше светкавичен и те изравниха след само 2 минути, когато в разбъркване в наказателното поле на домакините най-съобразителен се оказа Иван Коконов, който вкара топката в мрежата за 1:1. До края на двубоя и двата отбора организираха остри атаки в търсене на победно попадение като създадените от Ботев положения бяха по-опасните, но така и не успяха да го постигнат.

След срещата Ботев Пловдив е на незавидното 13-то място в първенството с 10 точки, а съперниците им от Кърджали са на седмо с 19 след 14 изиграни срещи. В следващия кръг пловдивчани гостуват на Дунав Русе, а Арда посрещат Царско село София.