Двусетов успех за Григор на старта в Чънду

Григор Димитров се класира на 1/4-финал след победа в два сета над Даниел Еванс.

Първият сет стартира равностойно с размяна на сервис геймове. Пред двамата се откриха възможности за пробив, които бяха неутрализирани от противника. Така, след размяна на подавания, първият пробив в двубоя дойде от поставения под номер 4 в основната схема. Григор се възползва от моментния спад в представянето на Еванс и затвори сета с крайното 5:7.

Загубеното подаване оказа влияние върху играта на великобританеца в началото на втората част. Григор стигна до пробив в първата отдала се възможност в сета. При резултат 5:2, когато се очакваше българинът съвсем закономерно да затвори сета и да спечели 1/8-финала, Даниел Еванс се втурна във финален щурм и изравни геймовете.

Доброто физическо състояние, както и стабилната психика на Григор, се оказаха ключови в този така важен момент. Първата ни ракета спечели подаването си за 6:5, а в последвалия сервис-гейм на 48-ия в световната ранглиста се стигна до заключителен пробив и оформяне на крайното 7:5, 7:5 за 1 час и 38 минути игра.

В следващата фаза на турнира в Чънду българинът ще се изправи срещу победителя от двойката Бублик – Томпсън.

Категория: Тенис новини