Ерлинг Халанд заби три гола в дебюта за Борусия Дортмунд

Блестящ старт на Ерлинг Халанд с жълто-черната фланелка. Младият нападател реализира три попадения, след като влезе от пейката, и помогна за осъществяването на пълен обрат срещу коравия състав на Аугсбург.

В първия кръг за 2020 г. Борусия Дортмунд трябваше да се изправи срещу прилично играещия състав на Аугсбург. Визитите на “ВВК Арена” по традиция са трудни за “жълто-черните”, а и този мач не направи изключение.

Аугсбург поведе в резултата в 34-ата минута, а в началото на второто полувреме Марко Рихтер удвои аванса на домакините.

Юлиан Бранд върна едно попадение за гостите в 49-ата минута, което бе заличено шест минути по-късно от нападателя на Аугсбург Флориан Нидерлехтер.

Това принуди Лусиен Фавър да направи преподреждане на състава, залагайки на по-офанзивен стил в оставащите минути. Факт е, че Борусия имаше своите възможности и в по-ранен етап от срещата, но при третия гол на домакините шансовете им бяха драстично намалени.

Не така мислеше новото попълнение Ерлинг Халанд, което подписа с Борусия през зимния трансферен прозорец. Доскорошният футболист на РБ Залцбург се появи в игра в 56-ата минута, а три по-късно отбеляза дебютното си попадение за “Бе Фау Бе”.

Джейдън Санчо изравни резултата в 61-вата минута, а в остатъка от двубоя шоуто бе за норвежкия голмайстор. Халанд се разписа на още два пъти, за да оформи зрелищен хеттрик в рамките на 23 минути игра за новия си тим.

Това бе петият хеттрик за норвежеца през сезона, след като записа 4 с екипа на Залцбург. Интересното е, че трите гола бяха реализирани след едва 10 докосвания на топката от страна на Халанд.

Аугсбург 3-5 Борусия Дортмунд
Голове: 1-0
Нидерлехтер (34'), 2-0 Рихтер (46'), 2-1 Брандт (49'), 3-1 Нидерлехтер (55'), 3-2 Халанд (59'), 3-3 Санчо (61'), 3-4 Халанд (71'), 3-5 Халанд (79')

Тагове: Бундеслига, Борусия Дортмунд