Икономична победа върна Реал на върха, играч на Майорка с историческо постижение

Реал Мадрид спечели домакинството си на опашкаря Майорка с 2:0 на “Естадио Алфредо ди Стефано”.

Мадридчани стартираха силно срещата и още в самото ѝ начало имаха шансове да поведат. Стражът на гостите успя да спаси опасни удари на Бензема и Гарет Бейл.

В 19-ата минута обаче дойде първото попадение в мача. Лука Модрич изведе Винисиус Жуниор в наказателното поле, който с прехвърлящ удар даде аванс на “Лос Бланкос”.

Прочети също: Медиите в Испания: Край на сагата около Ансу Фати?

Няколко минути по-късно Винисиус опита да повтори упражнението, но топката намери напречния стълб на вратата.

Второто попадение за Реал падна в 56-ата минута. Серхио Рамос реализира красив гол от пряк свободен удар и гарантира трите точки на своя тим.

Двата тима създадоха по още няколко опасни ситуации, но друг гол така и не падна.

Срещата бе белязана от рекордно постижение. В 83-тата минута на терена се появи Лука Ромеро, който със своите 15 години и 229 дни се превърна в най-младия футболист, дебютирал в Ла Лига.

Успехът върна Реал Мадрид на първата позиция в класирането, а Майорка остана на незавидното 18-о място.

Тагове: Ла Лига, Реал Мадрид