И Неймар е с коронавирус

Бразилският нападател Неймар бе посочен като една от трите звезди на Пари Сен Жермен, която е дала положителна проба за коронавирус, което означава, че може да пропусне откриващия сблъсък в Лига 1 на френския шампион с Ланс на 10 септември.

28-годишният футболист беше на почивка в Ибиса, след поражението на парижаните с 1:0 от Байерн Мюнхен във финала на Шампионската лига на 23 август.

Неймар трябва да прекара една седмица в изолация, преди сблъсъка с Ланс

Именно на Балеарския остров Неймар се зарази с вируса, заедно със съотборниците си от ПСЖ Леандро Паредес и Анхел Ди Мария, като те прекараха почивката си на една и съща ваканционна дестинация, според L’Équipe.

Бразилският национал беше тестван за вируса в сряда и сега ще прекара следващите седем дни под карантина, което сериозно затруднява подготовката на треньора Томас Тухел за предстоящия сезон.

ПСЖ получиха две седмици почивка преди рестарта на Лига 1, след като стигнаха до финала на Шампионската лига. Отборът на Тухел трябва да започне защитата на титлата си с пътуване до Ланс, което ще се състои само осем дни след положителния резултат от теста на Неймар.

Самият мач също виси на косъм, тъй като Лига 1 е наложила закон, отлагащ всяка среща, ако даден отбор има четири или повече случая на коронавирус.

Томас Тухел утешава Неймар след поражението в Шампионската лига

Това правило влезе в сила за деня на откриването на сезона, когато мачът на Марсилия със Сент Етиен беше отменен, когато четирима играчи, включително бившият вратар на Кристъл Палас, Стив Манданда, дадоха положителни проби за вируса.

Френските гиганти ще се надяват триото им да се възстанови бързо в изолация, след като всички изиграха ключова роля по пътя до финала за европейската купа през август.

Неймар и колегите му суперзвезди не успяха да попречат на германския шампион Байерн да вдигне трофея, след като бившата звезда на ПСЖ Кингсли Коман вкара единствения гол в мача.

Източник: FOTMOB

Категория: Футболни новини
Тагове: Лига 1, Неймар, ПСЖ