Като на филм! Отбор спечели директна промоция след разгромна победа

В последните кръгове сме ставали свидетели на уникални обрати, които осмислят сезона на дадени клубове, докато други изпитват сериозни разочарования.

Подобен сценарий се разигра в Лига 2 на Англия. Всички сблъсъци от последния кръг започнаха в 17:00 ч. българско време.

Няколко клуба се бориха за участие на плейофите, докато Бристъл Роувърс и Нортхямптън водеха ожесточен спор за директна промоция.

Преди началото на кръга Нортхямптън имаше голова разлика +20, докато тимът от Бристъл +15.

Нортхямптън си осигури аванс от три попадения в първата четвърт на мача. Минути преди края на полувремето обаче Бароу върна един гол, а през втората част не паднаха повече попадения.

В същото време Бристъл Роувърс реализира само два гола до 45’. След паузата обаче нещата се промениха и домакините вкараха още 5 попадения, с които изравниха головата разлика на Нортхямптън.

Разбира се, сериозна подкрепа оказаха феновете. Те нахлуха на терена след 7-ия гол, което доведе до временно прекъсване на мача. Това даде възможност на футболистите на Бристъл Роувърс да узнаят резултата на другия двубой и да направят нужните изчисления.

В крайна сметка Роувърс финишира пред Нортхямптън благодарение на повече отбелязани голове (71 срещу 60).

Седмица по-рано “пиратите” постигнаха знаменит обрат срещу Рочдейл. Те изоставаха с два гола на почивката, но през втората част обърнаха развоя до 4:3, което им донесе ценни три пункта в актива.