Кике Сетиен хвали Фати след поредно блестящо представяне

Кике Сетиен похвали Ансу Фати, след като тийнейджърът помогна на Барселона да спечели с 2:1 над Леванте в Ла Лига в неделя.

17-годишният Фати вкара два пъти през първото полувреме, а Барса намали разликата до лидерите Реал Мадрид на три точки.

Той стана най-младият играч, вкарал два гола в Ла Лига през 21-ви век, чупейки рекорда, държан преди това от Хуанми Хименес.

Фати е отбелял пет гола през този сезон, а Сетиен го поздрави за силното представяне, още повече че Барселона остана без контузения Луис Суарес до края на 2019-20.

"Мисля, че Ансу е момче, което се развива, а всички знаем, че има голям потенциал", каза треньорът на пресконференция.

„Трябва да му дадем спокойствие и увереност, за да използва таланта си."

"Освен двата гола, оценявам и това, което той направи в отбрана. Той работи усилено. Той ни дава решения."

Фати се разписа в 30-тата и 31-тата минута, и Барселона взе трите точки, въпреки късния гол на Рубен Рочина за гостите.

Сетиен беше доволен от представянето на своя отбор, въпреки че очаква подобрение.

"Доволен съм от много неща, но не от всичко. Пропиляхме твърде много положения", каза той.

„Направихме много добро първо полувреме, мисля, че бихме могли да отбележим повече голове. През второто полувреме загубихме контрол и отстъпихме твърде много."

"Но това беше добра работа от отбора."

Барселона отново е в действие в четвъртък, като гостува на Атлетик Билбао в четвъртфиналите на Купата на Краля.

Източник: FOTMOB

Тагове: Ла Лига, Барселона