Локомотив Пловдив - Черно море 1:0

Пловдивският Локомотив посрещна моряците в мач от 14 кръг на efbet лига и продължи победната си серия. Момчетата на Бруно Акрапович победиха с 1:0 отборът на Черно море, а гола отбеляза Димитър Илиев още в 14-тата минута на мача. Домакините доиграха срещата с 10 души след като защитникът Милош Петрович беше изгонен в 62-рата минута с втори жълт картон. След попадението гостите се опитаха да променят резултата, задържаха повече топката, осигурявайки цели 60% притежение, но отправените 6 изстрела към вратата на Локо така и не донесоха изравнително попадение. Гостите от Черно море има за какво да съжаляват, тъй като играха цели 30 минути с човек повече, но така и не успяха да си тръгнат поне с точка от Пловдив.

След двубоя Локо Пловдив е на второ място в първенството с 32 точки, докато моряците са на пето с 21 точки след 14 изиграни срещи.

Състави:

Локомотив Пловдив: Мартин Луков – Давид Малембана, Стивън Езе, Динис Алмейда, Милош Петрович, Парвиз Умарбаев, Момчил Цветанов, Бирсент Карагарен, Георги Илиев, Димитър Илиев, Ален Ожболт
Треньор: Бруно Акрапович

Черно море: Миодраг Митрович – Виктор Попов, Даниел Димов, Димитрис Хантакиас, Цветомир Панов, Дани Кики, Емил Янчев, Родриго Енрике, Васил Панайотов, Мартин Минчев, Исмаил Иса
Треньор: Илиан Илиев

Съдия: Волен Чинков.