Манчестър Юнайтед остава зад Оле Гунар Солскяер след поражението от Бърнли

Манчестър Юнайтед продължава да оказва несъмнената си подкрепа на Оле Гунар Солскяер след зловещото поражение на домакините от Бърнли, което предизвика призиви за промяна в клуба.

Отборът на Солскяер загуби осем пъти във Висшата лига този сезон и изостава на 30 точки от лидера Ливърпул, който има два мача по-малко.

Въпреки това от Юнайтед нямат намерение да уволняват Солскяер като мениджър и искат да му дадат повече време да подобри и потенциално да възстанови отбора, който е на шест точки зад четвърто класирания Челси.

По-голямата част от гнева на феновете на Олд Трафорд по време на мача срещу Бърнли, който печели там за първи път от 1962 г., беше насочен към собствениците на клуба, семейство Глейзър и изпълнителния заместник-председател, Ед Уудуърд.

Солскяер призна след това, че се чувства "обезверен" и трябва да подготви отбора си за мач срещу Транмиър или Уотфорд за ФА Къп в неделя. След това гостуват на Манчестър Сити в полуфинала за Купата на Карабао, отстъпвайки с 3:1 в първия двубой.

Бившият защитник на Юнайтед Рио Фърдинанд се определи като "смутен" от представянето срещу Бърнли. „Срамно е да сме тук, виждайки това“, каза той за BT Sport. „Не можете да защитавате това. Феновете напускаха стадиона след 85 минути. Хората на върха трябва да видят това и да направят промени и да създадат план. Децата в училищата в цялата страна няма да искат да носят фланелки на Манчестър Юнайтед, те няма да искат да идват тук и да гледат това. "

Източник: The Guardian

Тагове: Висша лига, Манчестър Юнайтед, Оле Гунар Солскяер