Меси получи рекордна шеста Златна обувка.

Футболистът на Барселона Лионел Меси вдигна рекордната шеста и трета поредна Златна Обувка в сряда, след изключително си индивидуално представяне за сезон 2018-19.

Наградата се дава на голмайсторите в европейския клубен футбол, като аржентинецът реализира 36 пъти миналия сезон, след като Барса запазиха статута си на шампиони в Ла Лига.

Меси е с три гола пред Кайлиан Мбапе, който вкара 33 пъти за Пари Сен Жермен, а пък парижани спечелиха Лига 1 във Франция за пореден път.

"Моят екип и съотборниците ми, никога не бих могъл да спечеля дори една от тези награди без тях", каза Лео по време на представянето в Барселона.

"Това е признание за всички, за целия екип."

Четете още: Скалони потвърди, че Меси ще се завърне следващия месец за Аржентина

Нападателят, който спечели първата си "Златна обувка" през 2010 г., призна, че е разочарован, че отново е пропуснал възможността да спечели Шампионската лига, след като Барселона изпусна преднина от 3-0 срещу Ливърпул на полуфиналната фаза. Той обаче каза, че е наясно, че Ла Лига трябва да бъде приоритет на клуба.

„Ла Лига може да ни помогне да стигнем до Шампионската лига и до Купата на Краля. Много е трудно, ако не се представим добре в Ла Лига, да успеем да се класираме за Шампионската лига." - коментира още Меси.

"Никога не оставяме на заден план испанското първенство и купата на страната, защото сме Барселона и винаги се стремим да спечелим всичко."

Барса започна трудно този сезон, губейки два пъти в първите си осем мача в лигата. Те обаче спечелиха последните си три мача и в момента са на второ място с 16 точки, на две зад лидера Реал Мадрид.