Славия взе последната квота за Лига Европа с победа над Ботев (видео)

Полетът на “белите” през пролетта завърши благополучно с победа над Ботев Пловдив във финалния бараж за участие в Лига Европа.

Славия успя да се класира за второстепенния евротурнир, след като направи силен финален спринт в първенството и завърши на третата позиция, измествайки Левски.

В баража за Европа “белите” срещнаха победителя от плейофите във втората осмица – Ботев Пловдив.

Срещата започна равностойно, като двата тима имаха по няколко по-силни периода, траещи между 5-10 минути. Все пак столичани, които бяха домакини на баража, откриха резултата в края на първата част. Радослав Кирилов навлезе по левия фланг, елиминира съпротивата на Джонатан и асистира на Янис Карабельов за 1:0.

Второто попадение за Славия падна в 84-ата минута от пряк свободен удар. Ивайло Димитров застана зад топката и я промуши през стената, построена от Янко Георгиев. Ботев върна един гол в 87-ата минута чрез Андерсон, но той се оказа недостатъчен за вкарване на двубоя в продължения.

Победата прати Славия в първия квалификационен кръг на Лига Европа. Останалите български представители в турнира са ЦСКА и Локомотив Пловдив. Лудогорец е поставен в предварителните кръгове на Шампионска лига.

Тагове: ЕфБет Лига, Лига Европа