Удар за Атлетико Мадрид, след като Симеоне потвърди, че травмата на Жоао Феликс е сериозна

Атлетико Мадрид потвърди, че португалецът има "силно изкълчен глезен", което означава, че той вероятно ще пропусне двубоя в Шампионската лига срещу Байер Леверкузен.

Треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне потвърди, че контузията, получена от талантливия новак в тима, Жоао Феликс при равенството 1: 1 срещу Валенсия в събота, изглежда сериозна.

19-годишният нападател бе заменен в 78-ата минута след сблъсък с халфа на Валенсия Даниел Парехо, който го накара да си извие глезена.

Използвайки вече трите си замени, Атлетико трябваше да изиграе последните минути на мача с 10 човека, като през това време Валенсия успя да изравни резулата, чрез красив гол от свободен удар на Парехо в 82-ата минута.

Четете още:  Кавани: Атлетико ще опита всичко за нападателя на ПСЖ през Януари

Симеоне се надява на бързото завръщане на Феликс

Попитан за нараняването на Феликс след мача, Симеоне каза: „Не разговарях с него, но реших, че това не е нещо сериозно. Но лекарят ми каза, че е сериозно. Надяваме се скоро отново да се върне при нас."

От клуба също потвърдиха, че португалският нападател получи "травма в десният глезен", което означава, че той вероятно ще пропусне мачът в Шампионската лига срещу Байер Леверкузен във вторник.

След като се присъедини към Атлетико от Бенфика за рекорден клубен трансфер от 126 милиона евро през лятото, Феликс досега започна всичките 11 мачове на клуба в ЛаЛига и Шампионска лига, като осигури три гола и една асистенция.

Тагове: Атлетико Мадрид, Диего Симеоне