Уникална Цвети Пиронкова с двусетова победа над бивша №1

Цвети Пиронкова продължава в следващия кръг на US Open, след като победи бившата №1 – Гарбине Мугуруса.

Двубоят стартира по-добре за испанската тенисистка, която проби още в първия сервис гейм на Цвети и задържа преднината си до 4:5.

И точно когато Мугуруса трябваше да сервира за спечелване на сета, Пиронкова показа характер и върна пробива, печелейки на 30. Следващите два гейма отново отидоха в актива на българката, което сложи край на първия сет със 7:5.

Вторият сет започна с размяна на сервис геймове. Родната тенисистка бе близо до пробив в четвъртия гейм, но загуби пет брейк пойнта.

Ключовият момент настъпи в осмия гейм на втория сет, когато Цвети спечели при сервис на испанката. В последвалия гейм Пиронкова не показа колебание и затвори мача със 7:5, 6:3.

В следващия кръг, отсъствалата три години от корта българка, ще се изправи срещу 24-годишната хърватка Дона Векич.

Категория: Тенис новини
Тагове: Цветана Пиронкова