Цвети Пиронкова си осигури мечтан 1/4-финал срещу Серина Уилямс

Цветана Пиронкова постигна победа срещу френската тенисистка Ализе Корне с 6:4, 6:7, 6:3.

Началото на мача бе по-добро за французойката, която спечели своето подаване, а след това реализира първия пробив. Цвети обаче се съвзе бързо, заличи пасива си и се върна в двубоя.

Ключов в първия сет се оказа 9-ият гейм, когато българката реализира нов пробив, а след това го защити със страхотен сервис гейм за 6:4.

Пловдивчанката стартира по-силно втория сет, печелейки два поредни гейма. При 0:2 Цвети бе близо до увеличаване на актива си при сервис на Корне, но въпреки натрупалата се умора, французойката спечели подаването си на 40. Последваха още три гейма за 56-ата в света, които леко разколебаха българката.

В десетия гейм на втория сет Цвети имаше мачбол за спечелване на мача, но не успя да го реализира. Стигна се до решителен тайбрек, в който Корне бе по-активна и изравни сетовете.

Третият сет на двубоя показа, че Цвети разполага със страхотна физика и издръжлива психика. Българската ракета направи пробив в осмата част, а след това го защити със сервис гейм на нула.

Това бе първи загубен сет за Пиронкова в турнира, която досега постигна чисти победи над Самсонова, Мугуруса и Векич.

В следващия кръг българката ще се изправи срещу Серина Уилямс, която спечели с 2:1 сета срещу Мария Сакари. Мачът е в сряда, като допълнително ще бъде обявен началният му час.

Категория: Тенис новини
Тагове: Цветана Пиронкова