Юве излъга Рома и вече е на върха в Италия

Актуалните шампиони на Италия, Ювентус се възползваха от грешната стъпка на Интер по-рано и вече са на две точки пред тях, след като взеха важна победа като гости на Рома с 1-2.

Момчетата на Сари реализираха на два пъти в първите 10 минути, след като за "Старата госпожа" вкараха Демирал и Кристиано Роналдо от дузпа.

Рома реагира адекватно през второто полувреме отново след дузпа, като точен за римските "вълци" бе Диего Пероти.

В съботното дерби на Италия, Интер на Антонио Конте стигна едва до равенството 1:1 у дома срещу коравия тим на Аталанта.

Четете още: Райола иска да върне Погба обратно в Юве

Междувременно, третите в подреждането Лацио записаха десета поредна победа в Серия А срещу Наполи с 1:0, като в момента "римските орли" са на шест точки зад Ювентус с мач по-малко.

Деветият гол на Роналдо в седем мача досега, постави Ювентус в добра позиция още първото полувреме, което бе помрачено от сериозна контузия на 20-годишния халф на Рома - Николо Заниоло, след остро влизане на Де Лихт.

Домакините обаче реагираха адекватно на предизвикателството след почивката. Босненският нападател на Рома, Един Джеко, уцели гредата, малко преди ВАР да се намеси след съмнение за игра с ръка в наказателното поле на Юве. Повторението категорично потвърди това и Пероти реализира от дузпа в 68-та минута и така намали резултата на 1-2.

Феновете на "Стадио Олимпико" очакваха обрат, но вместо това гол на Гонзало Игуаин бе отменен заради засада, а междувременно Александър Коларов пропусна отлична възможност за изравняване.

Юве все пак издържа на натиска до самия край, и по този начин записа четвърта поредна победа в лигата, след като претърпя първо поражение през сезона срещу Лацио през декември.