Байерн Мюнхен е с осма поредна титла от Бундеслигата!

Байерн Мюнхен спечели осма поредна титла в Бундеслигата с победа с 1:0 над Вердер Бремен.

Отборът на Ханзи Флик започна мача със седем точки преднина над Борусия Дортмунд на върха и знаейки, че победа би била достатъчна, за да им осигури титлата при оставащи два мача.

Те изпълниха задачата на Везерщадион, а продуктивният Роберт Левандовски отбеляза единствения гол през първото полувреме, а Бремен не успя да се възползва от червения картон, който Алфонсо Дейвис получи 11 минути преди края на мача.

Успешната защита на титлата на Байерн изглеждаше малко вероятна през първата половина на сезона.

Нико Ковач изведе отбора до едва пет победи от откриващите 10 мача на Байерн в Бундеслигата, преди да бъде уволнен, а поражението от Борусия Монхенгладбах през декември ги остави на седем точки зад отбора на Марко Розе.

Флик обаче осигури майсторски обрат в успехите и Байерн е непобеден след загубата от "Гладбах".

След като си осигуриха титлата, сега те ще насочат вниманието си към надеждите за требъл.

Байерн е на финал на турнира DFB-Pokal на Олимпийския стадион (в Берлин) на 4 юли, когато ще срещнат Байер Леверкузен.

Те също така имат преднина от 3:0 от първия осминафинал на Шампионската лига срещу Челси, въпреки че форматът за завършване на турнира тепърва ще се уточнява.

Източник: FOTMOB

Тагове: Бундеслига, Байерн Мюнхен