Локомотив се класира на втори пореден финал след равенство на “Герена”

Локомотив и Левски завършиха наравно в полуфиналния реванш, което прати смърфовете на втори пореден финал за купата след общ резултат 2:0.

Преди две седмици възпитаниците на Бруно Акрапович надиграха “сините” с 2:0, което им даде значително предимство преди реванша на “Герена”.

Георги Тодоров и неговите момчета обаче таиха известни надежди за обръщане на развоя и класиране на финал. През годините столичани неведнъж са отстранявали отбори след загуба в първата среща, но този път това не се случи.

Двубоят бе още по-специален за Левски, тъй като капитанът на тима – Живко Миланов, изигра последният мач в кариерата си.

Всички резултати от днес

През първата част действията се развиваха основно в центъра на терена. Левски стигна до една опасна ситуация, но Станислав Иванов не успя да намери очертанията на вратата.

В самия край на полувремето Локомотив получи златен шанс да поведе, но стражът на “сините” Георги Георгиев показа завиден рефлекс и отби опасната топка.

След 60-ата минута домакините оказаха натиск и на няколко пъти стигнаха до поредица от ъглови удари.
Най-опасните положения за Левски дойдоха около 65-ата минута. Луков се справи с изстрел на Паулиньо, а при последвалия корнер трябваше да избива топката след акробатично изпълнение на Найджъл Робърта.

В добавеното време Левски реализира дългоочаквания гол, но Никола Попов го отмени, тъй като Янис Каргас избута с ръце бранителя на Локомотив – Алмейда.

Това е втори пореден финал за “смърфовете”, които през миналата кампания триумфираха в надпреварата след 1:0 на финала срещу Ботев.

Утре “канарчетата” гостуват на “Българска армия” след 0:0 в първия мач. ЦСКА бе по-активният отбор на стадиона в Коматево, но въпреки това не успя да стигне до желаното попадение.

Тагове: Левски