Уникални голове съхраниха преднината на Ювентус на върха (видео)

Лидерът Ювентус постигна трети последователен успех след рестарта на Серия А. Този път “бианконерите” се справиха със закъсалия състав на Дженоа, триумфирайки с 1:3 на “Луиджи Ферарис”.

Първото полувреме на двубоя не предложи попадения, макар Ювентус да имаше своите шансове. Феноменални удари на Кристиано Роналдо, както и изстрел с глава на Адриен Рабио, бяха спасени от Матиа Перин. Така, първата част завърши при нулево равенство.

Пет минути след подновяването на играта гостите излязоха напред в резултата. Дибала навлезе в наказателното поле и с удар по земята не остави шансове на Перин.

Виж също: Барселона загуби още точки в мач с три дузпи и автогол (видео)

Малко след това Ювентус удвои резултата чрез Роналдо. Португалецът получи топка от Миралем Пянич, напредна в половината на Дженоа и с далечен изстрел парира стража на домакините.

В 73-тата минута Дъглас Коста направи резултата класически с красиво попадение от границата на наказателното поле.

В оставащите минути Дженоа се опита да върне почетен гол и успя да го стори чрез Андреа Пинамонти в 76’.

Прекият конкурент за титлата – Лацио, също стигна до победата, което запази аванса на “бианконерите” от четири точки.

Тагове: Серия А, Ювентус