Арсенал се върна в топ 10 след победа над Евертън

“Артилеристите” постигнаха втори последователен успех във Висшата лига, надигравайки гостуващия Евертън с 3:2.

“Карамелите” започнаха ударно срещата с гол в първата минута след акробатично изпълнение на Доминик Калвърт-Люин.

В 27-ата минута Едуард Нкетиа изравни резултата, отбелязвайки дебютния си гол във Висшата лига с екипа на Арсенал. Шест минути по-късно Пиер-Емерик Обамеянг вкара дежурния си гол за “топчиите”, след като получи брилянтен извеждащ пас от Давид Луис.

Ричарлисон върна надеждите на гостите с гол в добавеното време на първото полувреме. Четвъртият съдия обяви на таблото четири добавени минути, тъй като играта бе забавена в 15-ата минута след контузията на Сеад Колашинац.

Радостта на “карамелите” бе краткотрайна. С подновяването на играта Обамеянг вкара за втори път, което се оказа и победното попадение в срещата.

В заключителните минути Евертън имаше шанс да изравни отново, но нападателят Калвърт-Люин пропусна няколко изгодни ситуации.

Арсенал продължава да е непобеден през 2020 г., а успехът над Евертън помогна на тима да се изкачи обратно в топ 10. “Топчиите” изпревариха днешния си опонент и се доближиха на четири точки до петата позиция.

Тагове: Висша лига, Арсенал