Артета надигра Гуардиола: Арсенал е на финал за Купата на Англия

Арсенал се класира на финал за ФА Къп, след като победи Ман Сити с 2:0 в първия полуфинал в турнира.

Това бе второ съперничество между Микел Артета и Хосеп Гуардиола, които доскоро работиха в тандем в Манчестър Сити. При рестарта на Висшата Лига “гражданите” записаха победа с 3:0, но в този двубой Арсенал взе реванш и се класира на четвърти финал в последните 7 години.

Срещата започна много по-добре за символичните гости. Манчестър Сити се настани в половината на “топчиите” и можеше да се възползва от неточности в тяхната отбрана. Добрите изяви на Емилиано Мартинес и щастливата случайност обаче запазиха нулевото равенство.

Самоотверженият Гранит Джака завърши изкуплението на Арсенал

Първото попадение за Арсенал падна в 19-ата минута, когато Обамеянг засече центриране на Никола Пепе. Атаката при гола бе изградена като по учебник, след като почти всички състезатели взеха участие в нея.

Малко преди гола нападателят на “артилеристите” излезе очи в очи срещу Едерсон, но не успя да реализира.

След първоначалния натиск, който изтрая до 10-15 минута, играчите на Арсенал се окопитиха и започнаха да спазват стриктно указанията на Артета.

През втората част Сити отново бе по-дейният отбор, който се опитваше да изравни резултата, но противно на логиката, Арсенал стигна до втори гол и реши мача. Негов автор бе Обамеянг, който се превърна и в играч на мача.

Тази вечер ще се проведе другият ½-финал между Челси и Манчестър Юнайтед. Финалът е насрочен за 1 август на “Уембли”.

Категория: Футболни новини
Тагове: Висша лига, Арсенал, Манчестър Сити