Астън Вила срещу Арсенал - третия срещу първия в Англия!

В борба срещу Ливърпул и Манчестър Сити, днес един срещу друг се изправят първия и третия във Висшата лига на Англия. Вила вече победи Гражданите само преди броени дни, а сега в Бирмингам пристига и водачът в класирането.

Астън Вила и Арсенал са два от най-традиционните и успешни отбора в английския футбол. Те са се срещали общо 201 пъти в различни турнири, като първият им мач е отигран през 1894 г. Балансът е в полза на Арсенал, който има 87 победи, 46 равенства и 68 загуби срещу Астън Вила. Арсенал също така има предимство в головете - 321:255

Последният мач между двата отбора е отигран на 18 февруари 2023 г. на стадион “Вила Парк” в Бирмингам. Арсенал спечели с 4:2 след обрат, като Астън Вила водеше с 2:1 до 61-ата минута. В последните десет минути Арсенал отново намери пътя към вратата на съперника и заслужено взе трите точки. Голмайстори за Арсенал бяха Сака, Зинченко и Мартинели, а Емилиано Мартинес си отбеляза автогол. За Астън Вила точни бяха - Оли Уоткинс и Фелипе Коутиньо..