Барса се измъчи, но измъкна трите точки срещу Бетис

Защитникът Клеман Ленгле вкара победния гол и бе изгонен при победата на Барселона срещу Реал Бетис и по този начин каталунците съкратиха разликата между себе си и лидерите в Ла Лига Реал Мадрид.

Шампионите изоставаха в резултата цели два пъти, но успяваха да изравнят, преди Ленгле в 73-ата минута да реализира оказалото се победно попадение с глава след страхотно подаване на Меси.

Дузпа още в шестата минута, реализирана от Серхио Каналес, даде ранна преднина на Бетис, но Френки де Йонг изравни по техничен начин три минути по-късно благодарение на страхотен пас на Меси.

Четете още: Барса обмислят трансфер на Лорен Морон от Бетис

Точен кинжален удар в левия ъгъл на Тер Стеген на Набил Фекир обаче възстанови аванса на домакините, но в последните секунди на първото полувреме, Серхио Бускетс вкара за 2:2, а пасът беше отново на гениалния аржентинец. Така двата отбора се прибраха на почивката, а зрителите станаха свидетели на едни зрелищни първи 45 минути.

Лошите новини за домакините обаче продължиха през второто полувреме. След като вече изоставаха с 2:3, Бетис останаха и с човек по-малко, след като Набил Фекир получи два жълти картона за кратък период от време и бе изпратен на скамейката. Малко след това обаче, голмайсторът за Барса Ленгле също получи червен картон и така численото равенство на терена бе възстановено.

В крайна сметка, резултатът до края се запази и Барса взе своето в един труден и напрегнат мач, в който можеше дори да не вземе и точка.

По-рано през деня, лидерите от Реал Мадрид победиха Осасуна с 1-4, и към този момент имаха шест точки аванс пред Барса, преднина, която вече е само 3 точки.

Беше трудна седмица за Барселона, след като те бяха изхвърлени от Копа дел Рей от Атлетик Билбао, а спортният директор на клуба Ерик Абидал публично критикува играчите, че не работят достатъчно усилено.

Момчетата на Кике Сетиен обаче показаха характер и остават плътно зад Реал Мадрид, срещу които ще се изправят в Ла Лига след три седмици.