Варан върна Реал в правия път

Рафаел Варан отбеляза един гол и изигра голяма роля за още един за завръщането на Реал Мадрид на победния път - 3:0 срещу Хетафе. Реал беше в серия от три поредни равенства в лигата, а в последните две дори не отбеляза гол, но се върна в правия път в съботния си мач от 19-тия кръг на Ла Лига.

Гостите откриха резултата чрез нелеп автогол на вратаря на Хетафе, Давид Сория, който помогна на топката да влезе в собствената му мрежа под натиск от Варан.

Варан записа гол и на собствената си сметка  в 53-та минута, а Лука Модрич направи резултата класически в добавеното време. Чрез победата Мадрид излязоха начело в класирането с точка над Барселона, които са с мач по-малко.

Какво означава това? Мадрид отново са на верния път

Равенствата на Лос Бланкос позволиха на Барселона да излязат в почивка начело на таблицата.

Тази вдъхновена от Варан победа ги изведе на точка над Барса, които излизат срещу каталунския си  съперник Еспаньол по-късно в събота.

Още една чиста мрежа за Куртоа

Куртоа беше описан миналия месец като най-добрия вратар в света от треньора на Белгия Роберто Мартинес, а бившият страж на Челси със сигурност подобрява формата си.

Това беше негова трета поредна чиста мрежа, осигурена чрез две изключителни спасявания в рамките на 163 секунди, в края на силно оспорвано първо полувреме.

Объркан Сория подари гол на Мадрид

Хетафе можеше да излезе на четвърто място с победа и сякаш играха по-добре до момента, в който гостите откриха резултата чрез огромната помощ на бившия мадридски младежки продукт Сория.

Той се опита да избие центрирането на Менди, но Варан го изпревари, като последното докосване беше от ръкавиците на Сория за автогол.

Какво следва?

Мадрид насочва вниманието си към полуфинала на Суперкупата в сряда с Валенсия в Джеда, докато Хетафе се изправя срещу отбора от трето ниво Бадалона във втория кръг на Купата на Краля след седмица.

Източник: FOTMOB

Тагове: Ла Лига, Реал Мадрид, Зинедин Зидан